KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14609240
nr 1460 9240
Frans Nyberg
(1882-1962), Finland
Stilleben. Signerad, daterad 1943. Akvarell, 50x72 cm, yttermått inklusive ram: 66x87 cm
Frans Nyberg, finländsk bildkonstnär född 1882, död 1962.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 11 april 2022
kl 20:24:25
11/4 20:19:25